Hakkımızda

Ustalar Otomat, 2004 yılında Sadık USTA-Muammer USTA kardeşler tarafından Bursa’da kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıllar otomotiv sektörüne, fren parçaları yapmaya başlayan Ustalar Otomat, makine parkurunu CNC Otomat Makineleri ile geliştirerek, ağırlıklı olarak otomotiv sektörü olmak üzere, makine imalat ve mobilya sektörlerine ‘ Talaşlı İmalat ‘ yapmaya başlamıştır.

Ustalar Otomat, 2006 yılında başlatmış olduğu Kalite Yönetim Sistem çalışmalarını sonuçlandırarak ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almıştır. Müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı politikaları ile pazardaki payını arttıran Ustalar Otomat, geçen zaman içerisinde PRESİMSAN, FABİO, GENÇ GÖZDE, GRL KOLTUK, KOÇERSAN, PALAZ KALIP gibi önemli otomotiv yan sanayilerine çeşitli talaşlı imalat ürünleri yapmaktadır.

Kendi Sektöründe önemli bir paya sahip olmak isteyen Ustalar Otomat yatırımlarını hızla sürdürmektedir. 2016 yılı başlarında Organize Sanayi Bölgesi, Demirciler Sitesinde 800 m2’lik yeni fabrika binasına taşınmış olup, deneyimli personeli ile otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve makine sektörlerine hizmet vermektedir.

Ustalar Otomatın başlıca faaliyet alanı otomotiv yan sanayi, özel pimler, burçlar, miller, özel civatalar, somunlar vb. seri imalatıdır.